Конспект по ОТП (СУ)

Предмет и метод на ОТП. Място на ОТП сред другите науки. Що е право? Възникване на правото. Основни правни понятия: източници на право, субективни права и правоотношения, юридически факт, правонарушение. Теория на тълкуването.

Разработки по ОТП

Re: Конспект по ОТП (СУ)

от Nikolas » Съб Мар 22, 2008 3:18 am

!!!На вниманието на колегите от І-ви курс,задочно обучениена ЮФ!!!
Онзи ден (на 17 март) ходих до канцеларията на ЮФ, да питам за точните дати и местоположения на изпитите. Там ме бе съобщено ,че цитирам:
"Не можем да ви дадем такава информация."
Тогава аз попитах дали някъде се намира някаква папка с гриф "СТРОГО СЕКРЕТНО", и ако да кога ще можем да я видим. Тогава ми бе съобщено ,че трябва да се оправяме сами ,и да си потърсим сами информация относно датите на всички изпити.
Досега на сайта на ЮФ ,бе публикуван някакъв списък на който е изписана информацията за изпита по РЧП.
Та,колеги пита се - дали някой има въобще някаква информация за изпитите по философия на правото и организация на правозащитните институции, и ако да ,моля да я публикува за да знаем кога аджаба да се явим.
Благодаря ,че изчетохте тозе ферман,
Nikolas
 
Мнения: 6

Re: Конспект по ОТП (СУ)

от gribo » Вто Юни 03, 2008 2:25 pm

Някой може ли да ми каже откъде да четем за въпрос 21. от конспекта на Милкова - Правото в системата на нормативната организация на обществото - обща характеристика?
 
Мнения: 4

Re: Конспект по ОТП (СУ)

от sabrina » Сря Юни 04, 2008 12:57 pm

Здравейте!
Бихте ли ми казали каква литература мога да ползвам за видовите и йерархията на нормативните актове освен учебниците на Милкова и Ташев?
А още по-добре, ако знаете дали материалите по темата в legaltheory са само от лекции на Г. Денков или и от други източници.
Благодаря предварително!
 
Мнения: 3

Re: Конспект по ОТП (СУ)

от atanassoff » Сря Юни 04, 2008 4:48 pm

За изпита четеш само по Милкова или Ташев - зависи при кого ще се явяваш. Нещата, които са качени от Assasiyah и мен са подходящи за изпита при проф. Ташев, тези на Lady_Croft - за изпита при проф. Милкова. За разработките по Ташев имаш гаранциите ми, че са оценка отл. 6. Тествани са и на колоквиуми (wink)

Не е добре преди изпита да се обременяваш с 17843 становища на видни и недотам видни юристи.

Виж и тази тема http://legaltheory-forums.org/phpBB3/vi ... =22&t=1599
Аватар
Администратор
 
Мнения: 972

Re: Конспект по ОТП (СУ)

от Lady_Croft » Сря Юни 04, 2008 7:07 pm

atanassoff написа:За разработките по Ташев имаш гаранциите ми, че са оценка отл. 6.

Абе, ей! (bigsmile)
И за тези на Lady_Croft гарантирам, че са за 6 (cool) Тествани са и на колоквиум (cool)
Ама, мене ако питаш, най-голямата гаранция е да седнеш и да научиш (bigsmile)
Аватар
Модератор
 
Мнения: 192

Re: Конспект по ОТП (СУ)

от sabrina » Сря Юни 04, 2008 7:55 pm

Мерси за съветите.
Учебниците на Ташев и Милкова са абсолютно достатъчни за изпита...сигурна съм...
Но работата е там, че използвах тези материали в курсовата си работа и ако ме попитат откъде са, трябва да имам подходящ отговор.
Някои преподаватели са скептично настроени към legaltheory :(
Както се казва, благодаря за вниманието :)
 
Мнения: 3

Re: Конспект по ОТП (СУ)

от Lady_Croft » Сря Юни 04, 2008 8:33 pm

sabrina написа:Някои преподаватели са скептично настроени към legaltheory :(

Нормално, и аз да бях преподавател, и аз щях да бъда скептично настроена (wink) Все пак това е форум и информацията не е 100% достоверна по презумпция (smile) Но пък аз поне не познавам оплакали се, така че в крайна сметка си четеш учебниците (защото без тях наистина не може), а форума ползваш по-скоро като допълнителен източник. На мен поне в първи курс ми беше много полезен, а и сега продължава да бъде. Въпрос на нагласа (smile)
Успех на изпита! (tongueout)
Аватар
Модератор
 
Мнения: 192

Re: Конспект по ОТП (СУ)

от sabrina » Чет Юни 05, 2008 9:01 pm

Благодаря :)
 
Мнения: 3

Re: Конспект по ОТП (СУ)

от egoist » Пон Юни 09, 2008 7:08 pm

http://store1.data.bg/atanas/OTP

Тук съм качил сканираните ми записки по ОТП. Те са от учебника на Д.Милкова. ТОВА НЕ СА ЛЕКЦИИ, а записки, които направих докато се готвих за изпита. Липсват точките, които вече са публикувани и известна доза от първите 20. Надявам се да помогнат.

Редакция: в момента имам проблем с връзката към дата.бг, затова по-късно ще кача и останалите файлове.
Аватар
 
Мнения: 2

Re: Конспект по ОТП (СУ)

от Yotov » Съб Ное 01, 2008 5:19 pm

Здравейте! Аз съм втори поток и проф.Росен Ташев ми води лекциите по ОТП. Имам следния въпрос: възможно ли е на изпита да ме изпитва проф.Милкова, и в тази връзка има ли смисъл да се готвя и по нейния учебник? Благодаря предварително!
Аватар
 
Мнения: 36

ПредишнаСледваща

Кой е на линия
Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 7 госта