Избори 2007...само АЗ ли ОБИЧАМ СОФИЯ ???

Доколко успешно правото регулира обществените отношения в действителността. Изпълнява ли правото политически поръчки? Не е ли правото продължение на политиката с други средства?

Избори 2007...само АЗ ли ОБИЧАМ СОФИЯ ???

от schweinsteiger » Вто Окт 16, 2007 10:54 pm

Айде де, споделяйте, че нещо любимите ми политически тематики не се пренесоха от старото бойно поле на новия терен (happy)
Аватар

Re: Избори 2007...само АЗ ли ОБИЧАМ СОФИЯ ???

от atanassoff » Вто Окт 16, 2007 11:07 pm

Май да. Твърде много наука стана в тоя форум. (wink)

Абе за изборите - вече не знам. От активна гражданска позиция за една година преминах в пълна апатия. Не че не гласувам - гласувам, ама ми е все тая. Хора, осъзнавате ли, че догодина правим 20 ГОДИНИ ПРЕХОД. Дори следвоенните кризи трудно се сравняват с българската помия.

Струва ми се, че докато уважаваме разни, единствено поради факта, че някой дебел врат им е купил скъп костюм, просто няма да се оправим.

Кмет на софия - все едно монарх на малка държава - ето това избираме. Хайде кажете кой от кандидатите е достоен за софийски цар? (wink)
Аватар
Администратор

от schweinsteiger » Сря Окт 17, 2007 12:32 am

Нашия (bigsmile) ... или както се казваше в един друг популярен навремето предизборен слоган- Той е!
Аватар

от schweinsteiger » Сря Окт 17, 2007 12:35 am

Иначе сериозно...лично аз смятам,че реално има две разумни алтернативи:
1. Мартин за кмет
2. Не се гласува
И двете имат своите обяснения..аз като видна синя столична бабичка подкрепям Мартин. Готов съм да отговоря на псувните (happy)
Аватар

от Assasiyah » Сря Окт 17, 2007 10:17 am

Хехе, надявам се тази година не само видните червени баби и дядовци се надигнат (както става на всички избори - като под строй заливат залите в 22-ро - моя избирателен район...), ами и от другите цветове... И ако все пак някой извади и един аргумент да се гласува за бивши служители на ДС и разузнавачи, нека го сподели сега или да замълчи завинаги. Засега в тази тема не са писали такива. (wink)
Аватар

от galllka » Сря Окт 17, 2007 10:22 am

schweinsteiger написа:Иначе сериозно...лично аз смятам,че реално има две разумни алтернативи:
1. Мартин за кмет
2. Не се гласува
И двете имат своите обяснения..аз като видна синя столична бабичка подкрепям Мартин. Готов съм да отговоря на псувните (happy)

[b][/b
Хубаво е, че имате ...... алтернатива! (bigsmile)

от schweinsteiger » Сря Окт 17, 2007 10:50 am

Винаги трябва да има резервен вариант ... ако се случи нещо непредвидено в последните секунди на продължението (giggle)
Аватар

от Росен » Чет Окт 18, 2007 12:15 am

Швайни, здравей! Сигурно ти липсвах... (wink) Е, заради добрите стари времена, като че ли пак аз ще ти бъда дразнител. (cool) Нищо лично, просто се старая да казвам истината, каквато я виждам.

Та, да си дойдем на темата, чичко Мартин хич не го бройте към "сините". Не само поради факта, че дядо му е един от най-големите съветски шпиони (вж. Енциклопедията на ГРУ), но и поради други причини - той едва се е прибрал от чужбина, следователно идея си няма от неговите "сини", а вероятно и въобще не го интересува нито синьото, нито жълтото, (за червеното не знам), нито другите цветове от дъгата. Е, въпреки всичко, човекът сигурно се е подготвил - нали трябва да му се гласува "доверие".

Доскоро си мислех да взема да напиша една теория за това, защо да не гласуваме, въпреки евентуалните обвинения в политическа пропаганда. После се отказах, поради неувереност и липса на смисъл. Сега обаче наистина ще си направя тоя труд за обща полза, макар и да няма желания ефект. Както и да е.

Впрочем Алекс е абсолютно права, че няма друг избор, освен този за другарите от ДС и техните помощници, слуги, изпълнители и други подобни субекти! Ако не вярвате, проверете!

от atanassoff » Чет Окт 18, 2007 12:24 am

Росене, мисля че една такава тема наистина ще е плодотворна за дискусията.

Аз знам, защо не гласувам - просто, когато ходиш на цирк - някой кара ли те накрая да гласуваш за клоуните? (wink)
Аватар
Администратор

от Lubomir » Чет Окт 18, 2007 12:28 am

Assasiyah написа:И ако все пак някой извади и един аргумент да се гласува за бивши служители на ДС и разузнавачи, нека го сподели сега или да замълчи завинаги. Засега в тази тема не са писали такива. (wink)

Аз лично не виждам какво им е лошото на разузнавачите!Всяка държава си има разузнаване(важното е какви цели си поставя).А относно служителите на ДС мисля,че това е много широко понятие(т.нар. отдели са се занимавали с различна дейност).Същото е сега с Национална служба „Сигурност”
п.с. С този коментар не стоя зад Бриго (bigsmile)
Аватар

Следваща