ИЗПИТ ПО МЕЖДУНАРОДНИ ОТНОШЕНИЯ

Система на МО: структура и полиструктурност на системата, субекти, състояние на системата, подсистемни равнища. Подсистеми на МО. Основни периоди в развитието на международните отношения: Античност, Средновековие, Ново и Най-ново време.

Разработки по Международни отношения

Документация

Re: ИЗПИТ ПО МЕЖДУНАРОДНИ ОТНОШЕНИЯ

от kary_aries » Сря Яну 13, 2010 2:36 pm

Исках да попитам и за 9ти и за 10ти въпрос ли се очаква да пишем едно и също, защото така са дадени във въпросника (thinking)
 
Мнения: 3

Re: ИЗПИТ ПО МЕЖДУНАРОДНИ ОТНОШЕНИЯ

от Калев » Чет Яну 14, 2010 9:54 pm

Публикувал съм въпросите заедно, защото са близки по смисъл, като все пак съм отделил с булети по-важните моменти, за да може при съпоставка с формулировките да се види кое е точно по темата. Въпреки че екзаминаторите не харесват особено навлизането в други въпроси от конспекта, в конкретния случай едва ли ще можеш да развиеш изчерпателно който и да е от двата въпроса без да застъпиш тези от другия.
Успех! :-)
Аватар
Модератор
 
Мнения: 137

Re: ИЗПИТ ПО МЕЖДУНАРОДНИ ОТНОШЕНИЯ

от n@@b » Пет Яну 15, 2010 4:10 pm

Здравейте,искам да попитам доколко актуални са напечатаните теми (т.нар. "апокрифи"),които се разпространяват в студентските среди и биха ли били достатъчни за взимането на изпита.
Абстрахираме се от факта,че проф.Пантев всяка година предупреждава за тяхната погрешност :D
 
Мнения: 2

Re: ИЗПИТ ПО МЕЖДУНАРОДНИ ОТНОШЕНИЯ

от atanassoff » Пон Яну 18, 2010 11:08 am

Доколкото покриват повечето теми от конспекта са актуални. Има обаче някои теми, които ги няма в тези разработки.
Аватар
Администратор
 
Мнения: 972

Re: ИЗПИТ ПО МЕЖДУНАРОДНИ ОТНОШЕНИЯ

от n@@b » Вто Яну 19, 2010 4:58 pm

Кои са тези теми?
Мисля,че само 4та липсва,но тя е развита достатъчно добре тук.
 
Мнения: 2

Re: ИЗПИТ ПО МЕЖДУНАРОДНИ ОТНОШЕНИЯ

от rali_danger » Сря Яну 20, 2010 6:11 pm

Здр.Искам да попитам нещо относто самата формулировка на въпросите на изпита...Възможно ли е да се падне само част от въпроса,като напр. "Информационно и научно обезпечаване на националната външна политика" или само "Анализ на проблемна ситуация" ,или винаги се пада цялата ?
 
Мнения: 1

Re: ИЗПИТ ПО МЕЖДУНАРОДНИ ОТНОШЕНИЯ

от kary_aries » Нед Яну 24, 2010 4:36 pm

Може да се падне част от въпрос, "Оптимална стратегия на малките държави" например, която е само част от 18та тема.
Калев написа:Публикувал съм въпросите заедно, защото са близки по смисъл, като все пак съм отделил с булети по-важните моменти, за да може при съпоставка с формулировките да се види кое е точно по темата. Въпреки че екзаминаторите не харесват особено навлизането в други въпроси от конспекта, в конкретния случай едва ли ще можеш да развиеш изчерпателно който и да е от двата въпроса без да застъпиш тези от другия.
Успех! :-)

Мерси :)
 
Мнения: 3

Re: ИЗПИТ ПО МЕЖДУНАРОДНИ ОТНОШЕНИЯ

от kary_aries » Нед Яну 24, 2010 4:38 pm

Между другото изпитът утре е от 9:00 нали (itwasntme)
 
Мнения: 3

Предишна

Кой е на линия
Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани и 2 госта