Адвокатура

Повече информация за специалността "Право" в различните юридически факултети. Учебни програми. Тук можете да коментирате и да задавате въпроси за характера, обхвата, ролята и пр. на специалността "Право"...

Адвокатура

от Prider » Пон Яну 18, 2010 2:42 pm

Първо искам да кажа че не съм студент, а ще бъда 12 клас но все пак искам да ви попитам защото не съм наясно , ако искам да стана адвокат и да водя корпоративни и наказателни дела (извинявам се ако съм объркал някой термини) какво точно трябва да направя - да запиша право а после как да се специализирам в корпоративно и наказтелно право ? Мерси предварително и пак казвам НЕ съм запознат как стоят нещата затова не ми се нахвърляйте (nod)

Re: Адвокатура

от atanassoff » Пон Яну 18, 2010 7:49 pm

Записваш право - учиш право и след това се занимаваш с каквото се ориентираш сам. Специализациите не са меродавни относно това какво ще практикуваш.
Аватар
Администратор

от Prider » Пон Яну 18, 2010 10:45 pm

мерси , значи завършвам право зимам изпита за адвокат и работя по каквито си искам случай (smile) А как стои въпроса с така наречените "специализации" (там съвсем никъф ме няма ). Когато търсиш работа в кантора предполагам че биха били от полза и къде се провеждат и колко пари струват

от atanassoff » Вто Яну 19, 2010 9:33 am

Ами провеждат се в България и в чужбина. За точна цена не мога да ти кажа дори ориентировъчно - зависи от университета в който специализираш. Като се ориентираш какво точно, намираш университетите в които можеш да специализираш това и проучваш цените и условията. Но имай предвид, че специализацията се взима след като заършиш и си вземеш държавните изпити. Ще имаш предостатъчно време да се ориентираш.
Аватар
Администратор

от Prider » Вто Яну 19, 2010 4:36 pm

Аха ясно. А какво ви е мнението за Варненския свободен уни ? (thinking)

от Prider » Вто Фев 02, 2010 7:04 pm

този форум май не е мн оживен (itwasntme)

от Калев » Вто Фев 02, 2010 11:45 pm

Май май. (itwasntme)
Аватар
Модератор

от viking » Чет Ное 04, 2010 6:49 pm

Prider написа:Аха ясно. А какво ви е мнението за Варненския свободен уни ? (thinking)

На този етап всички университети в БГ са на едно ниво! /за съжаление ниско/ (idea) Няма никакво значение къде ще запишеш.
Ако имаш желание да учиш- ще сполучиш! (nod)