За кого ще гласувате на тези Парламентарни избори?

Доколко успешно правото регулира обществените отношения в действителността. Изпълнява ли правото политически поръчки? Не е ли правото продължение на политиката с други средства?

За кого ще гласувате?

БСП
2
18%
ГЕРБ
0
Няма гласували
НДСВ
0
Няма гласували
ДПС
1
9%
"АТАКА"
0
Няма гласували
СДС/ДСБ
1
9%
Партия на зелените
0
Няма гласували
...друг...
0
Няма гласували
колебая се/не съм решил(а) още
5
45%
Няма да гласувам!
2
18%

Общо гласове : 11

За кого ще гласувате на тези Парламентарни избори?

от Jantex » Чет Мар 05, 2009 11:49 am

Тъй като наближават избори, викам да си напрвим една статистика за ползващите форума, а ако се породи и дискусия още по-добре (nerd)
Аватар
Модератор

Re: За кого ще гласувате на тези Парламентарни избори?

от galllka » Чет Мар 05, 2009 3:26 pm

Аз се колебая!!!!!!!!
" Партия на зелените " не ми говори нищо? (thinking)
Дай инфо!

от Jantex » Чет Мар 05, 2009 4:28 pm

Ами по принцип в България има доста еко-организации, които напоследък вършат доста работа!
От миналата година (мисля (thinking) ) си имат и партия!
Досега не са участвали на избори (освен на тези за Общински съвет) - (пак ако не ме лъжи паметта много)

Интересното е, че на протестите през януари взеха много дейно участие и бяха подкрепени от много хора (еколози, главано техни членове) и успяха (доколкото разбрах) да постигнат някои от целите си (clap)

Веднъж в едно интервю за Ре:ТВ казаха, че мислят да участват на сегашните избори, понеже почват да събират доста хора около идеите си (happy)

За това ги и включих - експериментално да видя дали има поддръжници сред четящите форума (tongueout)

Не съм "официално" еколог/природозащитник , тъй че нямам повече и по-подробно инфо за зелените, но за горе споменатото съм почти 100% сигурен (yes)
Аватар
Модератор

от galllka » Чет Мар 05, 2009 4:39 pm

Благодаря! (handshake)
..и аз се поразрових ...имат добър сайт !

от raissa707 » Вто Мар 10, 2009 2:34 pm

Аз не виждам никакъв смисъл в гласуването...В България де..
Ясно е , че всичко е уредено предварително...та ходенето до урните ми се струва унизително ...безмисленно, наивно..и т.н.

от Jantex » Вто Мар 10, 2009 6:57 pm

Така е да! Съгласен съм!
Иначе аз гласувам само с една цел - за да бъде процента на ДПС по-малък. Поне това не мислиш ли, че е важна причина да гласуваш! Иди, избери нещо каквото и да е (без ДПС) и така намаляш процента на ДПС (wait) (wait) (wait)
Аватар
Модератор

от raissa707 » Сря Мар 11, 2009 12:57 pm

(smile) Ако са си платили на когото трябва...и ако са се разбрали със когото трябва - Ще влязат и ще имат необходимия процент...със и без нашето гласуване...

Всичко предварително е ясно.

Както и да е ... все пак от тъпо упорство бих отишла да гласувам...и по скоро на пук на бабичката...която ако трябва ще лази но ще отиде да гласува за БСП...Ей богу какво ли не и говорих! Не и не! БСП-то..и майка и татка и бог..
Изтрещели старци...

Не че има някакъв смисъл...То който и да е - ще краде...но поне да прави нещо и за глупавия народ, и поне да оставя парите в страната...а не да ги изнасят,както правят..
Доган колкото и да го плюят..крал крал! Ок, крал много ясно...нали за това се е бутал, но поне оставя парите в БГ...строи хотели и т.н.

от b_one » Нед Мар 15, 2009 11:50 pm

в някои страни са проливали кръв, за да имат право да гласуват, а тук хората си мислят, че няма смисъл... (lipssealed)
дайте предложение как да си изградим правова държава без да гласуваме и с позволени от закона средства, и как да изгоним едно корумпирано правителство без да гласуваме?
аз собствено бих поизгонил бая народ от пл. "Народно събрание" 2, като начало всички съмнителни субекти, които са нещо като независими или отцепили се такива депутати - напр. гражданинът "Ь" от някоя област си купува известен брой гласове от местното гладно и не-много-уко местно население от селски тип, след това - хоп си цоца от бюджета и си свирка... (wait)

от NicoDim » Чет Апр 16, 2009 12:30 pm

Аз ще си кажа всичко без бой.
Колегата ,който/която писа преди мен ,пропуска един факт - много от т.нар. "независими" са били изгонени от съотв. ПГ. Т.е. това не се е случило по тяхна воля.
А що се отнася до това защо и по какъв начин да гласуваме ,то аз като младеж с широки убеждения ,проповядващ търпимост и толерантност (bigsmile) (time) НЯМА ДА ГЛАСУВАМ ЗА ГЕРБ , поради няколко причини :
1. Това политическо формирование е една сбирщина от първосигнални полуидиотчета ,които по много неща приличат на едно друго политическо формирование - Атака , а тези лозунги и викания и показването на това колко сме велики е може би нещото което ще ги провали.
2.НЯМА ДА СИ ИЗПЪЛНЯТ НИТО ЕДНО ОБЕЩАНИЕ И НЯМАТ НИКАКЪВ УПРАВЛЕНСКИ ОПИТ - който е гледал т.нар дебат по БНТ си има представа за какво става въпрос.
3.Предпочитам злото което познавам ,отколкото злото което не познавам.
Поради тези причини за мен ГЕРБ и Атака са най-нежеланите политически субекти. Пасват си като дупе и гащи и ще вземат да направят коалиция след изборите. И тогава ще си **************.Така , че колеги мислете (nerd) (fubar) преди да вкарате някого в парламента , а оттам и в изпълнителната власт -никога не знаете какво късо съединение може да стане в главата на някой партиен лидер (angry) , и последния да се превърне в някой нов Сталин (devil) . Знае ли човек. (bigsmile)
Аватар

от atanassoff » Пет Апр 17, 2009 1:15 pm

Съгласен съм с доводите на NicoDim. Българският избирател все повече си прави експерименти от типа "Какво ще стане ако тези дойдат на власт...". Мисля, че все още не сме си изяснили, че на избори не се гласува за най-доброто, а за най-малкото зло. Друг е въпросът дали съществува такова...
Аватар
Администратор