трудовоправен спор

Трудови и осигурителни правоотношения. Субекти на трудовото и осигурително право. Разлика между трудово и служебно правоотношение. Задължително и доброволно осигуряване. Осигурителни вноски. Нормативна уредба.

Разработки по трудово право

Разработки по осигурително право

трудовоправен спор

от roseto » Сря Апр 18, 2012 9:53 pm

Здравейте ,
Имам голям проблем с Бюрото по труда - Петрич. В началото на януари кандидатсавх по една програма за безработни "Подкрепа за предприемчивите Българи " .Тази програма в компонент І включва обучение по предприемачество и маркетинг и по принцип не се допускат лица с икономическо образование. Аз имам завършен бакалавър "Стопанско управление" .Но въпреки това бях одобрена за този курс. На 12.03.2012г. започнах обучението - всеки работен ден по 6 часа , като от бюрото по труда трябва да ми плащат по 8лв. на ден + пътните разходи. На 11.04.2012г. получих писмо от БТ- Петрич с което ми заявяват , че при повторна проверка на документите са установили , че нямам право да участвам в този курс. Също така заявяват , че няма да ми изплатят и стипендията + пътните разходи. В крайна сметка загубих 3 месеца да започна курса и разходи , които никой няма да покрие . А аз съм безработна !!! Моля кажете ми как да постъпя - може ли да се приеме това за трудовоправен спор, тъй като съм сключила договор и ми се плаща за да посещаваш курсовете !