Казус от изпит - юни 2009

Облигационни отношения. Престации. Договори. Съдържание на договорите. Изпълнение и неизпълнение на договорите. Обезпечения. Обективно и субективно основание на гражданската отговорност. Отделни видове облигационни отношения: продажба, наем, поръчка и др. Извъндоговорни източници на облигационни отношения.

Разработки по Облигационно право

Re: Казус от изпит - юни 2009

от atanassoff » Нед Юни 21, 2009 12:29 pm

1. @b_one: Така е - неустойката е за забава, лично аз това съм пропуснал.

2.
repi-s-lychec написа:
Аз съм от тези с ДА-то, а решението ми почти не се покрива с това на Атанасофф...
Лошото е, че не ни се обяснява защо...

Да, явно тази година и аз нямаше да съм сред "миналите". Според мен категорично не е гражданско дружество или което е по-важно - не може да се докаже ГД. Всичко щеше да е ясно ако казваше, че между А. и Б. е сключен някакъв договор и студентите трябва да го квалифицират, но това не е казано. Съвсем възможно е ситуацията да е различна, а отношенията между двамата да са уредени с наеми (малко вероятмо наистина, но ако нямаме намерение за сдружаване - точно това ще е хипотезата).
Аватар
Администратор

от The Graverobber » Нед Юни 21, 2009 4:21 pm

аз съм един от кюпа на тези които ще направят разходка до университета и наесен (от казуса). решението ми се покрива с това на колегата атанасов и както забелязвам всички колеги писали като мен не са минали. явно това е моментът (при първия въпрос дали си писал има ли договор за дружество), когато вече везните се накланят не в твоя полза. аз лично няма да правя трагедии, явно така е трябвало да стане. но апела ми е, ако има хора от преподавателите, четящи този форум, то нека, когато има подобен казус след края на изпита, да извадят по едно официално решение, с което да спомогнат на тези като мен да се поучат от грешките. защото не-то само по себе си е нищо, ако не можеш да научиш защо се е стигнало до него. поздрави :)

от b_one » Нед Юни 21, 2009 4:25 pm

Присъединявам се към апела на колегата писал преди мен!
Адски неконструктивно е да се даде подобен казус и като те скъсат след това, да не знаеш къде точно ти е грешката, за да се коригираш за в бъдеще...

от bvb09 » Пон Юни 22, 2009 8:13 pm

колеги, няма да се хваля и да разправям ,че взех изпита и тн, искам само да ви споделя, че 4,5,6 въпрос ми бяха абсолютно грешни! При първите въпроси имам също пропуски и друга аргументация.
Съгласен съм с твърденията ви, имам много приятели колеги за които ме е яд, защото знаят много повече от други които продължиха на устен!

от pebbles » Пон Юни 22, 2009 9:56 pm

Мораторната неустойка не се дължи,проверено при доц.Марков.
Колеги,успех септември и честито на всички,които минаха!
И не забравяйте-правото е изкуство на доброто и справедливостта! Браво на всички,които се подготвиха за изпита своевременно и ще имат възможността да го докажат септември!В крайна сметка степента на усвояване на материала не пролича напълно от писмената част на изпита,поне според разнообразните приложени критерии.
Успех!
(smile)

от Klonov » Пон Яну 11, 2010 8:15 pm

Здравейте, виждам че усилено се опитвате да решавате този казус тук и ще се опитам да ви помогна с някои догатки и мои разсъждения, но първо ще видя законите и тогава ще коментирам. Относно Облигационното право, незнам при вас как са нещата но всеки път когато стигна до решение на някои казус и искам да го представя пред курса или групата преподавателя ми казва другия път колега или стигнали сте до някъде но има и още. Как да разбера дали съм прав някои ден или в правилната посока като асистентите не ми оставят възможността за открита изява?

Предишна