Конспект по Конституционно право (СУ)

Същност на конституционализма. Конституцията като основен закон. Конституционна уредба на основните права и задължения на гражданите. Конституционни основи на устройството и дейността на държавата. Парламентарно право. Сравнително конституционно право.

Разработки по КП

Re: Конспект по Конституционно право (СУ)

от renh » Нед Май 24, 2009 4:50 am

здравейте!бих искал да попитам по кой учебник са разработени темите и мога ли само на база тези разработки да се явя на изпита при доц. Пламен Киров и да изкарам съответно хубава оценка.Аз съм задочник.Само да уточня, че на нас ни бе "препоръчано" да учим от Конституционното на Стойчев.Благодаря преварително!!!

от haifisch » Нед Май 24, 2009 5:14 pm

bg_pop написа:искам да кажа,че лекциите тук изглеждат напълно точни!Обхващат най-важните неща от учебника на Стойчев ! :)

Ако те изпитва Доц.Пламен Киров няма да имаш никакви приблеми ако си кажеш на вайжните неща , не иска излишни подробности ... а колкото до Ас.Киселова ... дано не си и се набил/а по време на очните с лошо.За изпита при тях не се препоръчва , а се изисква Стойчев ... и двамата са му фенове.
Лекциите тук са супер , но все пак хвърли един поглед на учебника не е кой знае какво :)
Успех :)
Аватар

от renh » Пон Май 25, 2009 1:09 pm

haifisch ,благодаря ти много за отговора ,точно така смятам да правя (smile)

от lanfear » Сря Юни 17, 2009 7:25 pm

От методическия кабинет ми дадоха същия конспект, като този тук, но на него отдолу пише 1998г., и му липсват разни...осъвременени(?! май не е тази думичката) въпроси - като омбудсмана например. И понеже моите колеги май са неотзивчиви по темата, или аз съм твърде асоциална (off - metulheart:) )...та, някои от по - умните от мен, дали знае дали е актуалния за тази година? :)... СУ редовно обучение...

от Sevado9 » Вто Юли 20, 2010 12:07 am

Искам първо да благодаря на всички създали тези перфектни разработки ! (yes)

До всички които занапред ще учат КП - напълно достатъчни са тези разработки. Бях на изпит по КП при доц. Васил Киров през Юли ,бях се готвил само по тези разработки и имам 6-ца. Освен това изпита при него протича много приятно ! (yes)

от ailqk » Пон Юни 04, 2012 9:13 am

Здравейте, колеги!Първо искам да ви поздравя и благодаря за положения труд за лекциите, публикувани тук. Имам обаче въпрос : при приемането на Изборният кодекс (а и други законови изменения), каква част от лекциите са актуални? Благодаря ви предварително (smile)

от atanassoff » Вто Юни 05, 2012 10:11 am

Тези записки не са актуализирани от момента на писането им. В актуализиран вариант мои тематични разработки можеш да откриеш тук: http://lawstore.bg/74-publichnopravni-nauki. Те покриват голяма част от конспектите по КП, АП и ФП. Самото съдържание следва конспекта за държавен изпит: viewtopic.php?f=15&t=2720 .
Аватар
Администратор

Предишна