Изпит

Същност на конституционализма. Конституцията като основен закон. Конституционна уредба на основните права и задължения на гражданите. Конституционни основи на устройството и дейността на държавата. Парламентарно право. Сравнително конституционно право.

Разработки по КП

Re: Изпит

от euphoria » Пон Юни 16, 2008 12:22 pm

По въпроса за това как протича изпита- днес бях, мина добре. Но общо взето не може да се каже дали е лесно или трудно, много зависи от въпросите, които се падат. Проф. Начева беше заедно с доц.Киселова в едната стая, а доц.Карагьозова с един от асистентите в другата (не ми е водил упражнение и не знам как се казва, но не е Белов). По доста време изпитваха и двете преподавателки. Аз бях при доц.Карагьозова. Доста бързо минах. Тя много добре се държи, общо взето предразполага, въпреки че бая въпроси задава и доста прекъсва. Някои колежки ги изпитваше по 20 мин. Моят съвет е да говорите без да се запъвате, не се притеснявайте много и не си четете непрекъснато от листата. Тя явно харесва да се разказва спокойно и много държи нещата да са си точни. Асистентът пише много добри оценки, но той пък изпитва по още повече време. Но общо взето не се притеснявайте много, усмихвайте се. Не е толкова страшно. За проф.Начева чух, че също била много добре разположена към студентите. И тя по доста време изпитва, но не къса много. При нас имаше доста колеги, на които казаха да се явят пак на 28 и 29ти. Ами, това е, което се сещам. Успех, колеги.
Аватар

от Aniston » Пон Юни 16, 2008 1:23 pm

Аз също бях днес на изпит по конституционно право. Всички изпитващи изискват много знания, но са много търпеливи, изслушват, помагат с допълнителни въпроси и се държат много добре със студентите. Нямат желание да късат и наистина дават втори шанс на неподготвените да се явят отново на 28 или 29 юни. С доц.Карагьозова изпитва ас.Илиев, а с проф.Начева ас.Киселова. Аз лично бях изпитана от ас.Киселова и съм много доволна (happy)
Успех колеги (yes)

от euphoria » Пон Юни 16, 2008 7:04 pm

Aniston, извинявай, ти коя група си? Може и да се познаваме, след като си 3та или 4та? :)
Аватар

от daneto » Вто Юни 17, 2008 6:21 pm

Kolegi,iskam samo da popitam tezi,koito veche sa minali izpita ,dali sa dostatachni samo razrabotkite,za da se izkara hubava ocenka na izpita?

от Aniston » Вто Юни 17, 2008 7:57 pm

Зависи от изпитващия, защото всеки от тях има различни изисквания. Например доц.Карагьозова много държи на конституционната практика, така че разработките в това отношение няма да са достатъчни за хубава оценка.

от northern-star » Вто Юни 17, 2008 8:33 pm

Е, тя държи на практиката - ама те основните дела на КС се спрягат постоянно, така че се знаят. Колкото и да държи, никога не те кара да рецитираш нито делата, нито номерата им и пр. А нейните изисквания за юриспруденцията се покривът, ако човек е ходил на лекциите и.
Иначе разработките са достатъчни.
Аватар

от euphoria » Сря Юни 18, 2008 11:03 am

Аз лично не чух доц.Карагьозова да пита никой от тези, които минаха преди мен за решенията на КС. Но дори и да пита то е само основното от решението. Разработките според мен са напълно достатъчни. Аз лично от тях преговарях, а учебника го бях чела 1 път. Много благодаря на колегите, че са пуснали тези разработки. Много са полезни. Успех на всички, за които КП предстои.
Аватар

от Teditooo » Пет Юни 20, 2008 10:29 pm

Аз искам да попитам дали за изпита при доц. Близнашки е вярно, че ще изпитва само върху въпросите, които е предал и само до там, до където е стигнал по конспекта ?

от hitman » Нед Юни 22, 2008 6:47 pm

Искам да попитам някой знае ли как ще протече изпита при Близнашки: кой ще изпитва и върху какво ще изпитва(ако някой знае кой ше са въпросите ще съм му много благодарен да ги напише)

от Bridgeburner » Пон Юни 23, 2008 8:53 pm

ще съм много благодарен, ако някой напише отпадналите въпроси от конспекта за изпита по КП при доц.Близнашки.Благодаря предварително

ПредишнаСледваща