относно изпита по Римско Право

Исторически бележки върху римското право. Очерк върху римското частно право (Граждански процес, лично и семейно, вещно, облигационно и наследствено право). Казуси и становища на видни римски юристи.

Разработки по РП

Re: относно изпита по Римско Право

от Калев » Съб Мар 14, 2009 12:34 pm

http://legaltheory-forums.org/ ? (thinking)

(бел. atanassoff - viewforum.php?f=79
Кире, изв. че ти пиша в съобщението, но не мисля да спамя излишно (wink) )
Аватар
Модератор

от Manniqueen » Сря Юли 01, 2009 12:57 pm

искам само да благодаря на хората които са направили разработките много ми помогнаха (smile)

от Dia.Stay » Нед Яну 23, 2011 3:53 pm

Ще възродя доста стара тема, но в тази връзка, мога да кажа, че при нас изпитът по римско право минава доста различно от вашите, до колкото виждам. Ние правим тест, основан предимно на казуси. После имаме устен изпит, на който преподавателката ни задава въпроса ЗАЩО за всеки един отговор, който сме дали... и после й разказваме произволна тема. (smile)

от atanassoff » Нед Яну 23, 2011 8:46 pm

Този формат е наистина много интересен и по-важно - модерен. Въобще старата схема, при която студентите се опитват да "изпеят урока" трябва да си отиде.Има много по-добри начини да се мотивира един човек да учи и да се развива.
Аватар
Администратор

от Dia.Stay » Сря Яну 26, 2011 1:06 pm

atanassoff написа:Този формат е наистина много интересен и по-важно - модерен. Въобще старата схема, при която студентите се опитват да "изпеят урока" трябва да си отиде.Има много по-добри начини да се мотивира един човек да учи и да се развива.

Смятам същото и за много други предмети, в които (примерно) искат от теб да научиш някаква уредба наизуст... вместо да искат от теб да я тълкуваш сносно. Няма логика да знаеш нещо наизуст, ако не можеш да изтълкуваш значението му... или поне аз така си мисля (thinking)

от iodine » Пет Фев 25, 2011 12:32 pm

Съгласен съм, аз виждам една от основните роли на РЧП именно да научи студента да решава казуси. Освен това така се проверява до колкоц знае наистина правото на Рим.

Също смятам, че за РЧП един семестър не стига и трябва да се учи цяла година. Първи семестър, първи курс и без това е доста по-свободен от всички останали.

Предишна