Въпросник по История на българската държава и право (СУ)

Предмет, система и извори на историята на българската държава и право. Българското право през Първото и Второто българско царство. Българско обичайно право по време на османското владичество. История на новобългарските държава и право.

Разработки по ИБДП

Re: Въпросник по История на българската държава и право (СУ)

от casus_belli » Нед Фев 01, 2009 8:47 pm

Имам следния въпрос-как Токушев ще пише в книжките оценките по ИБДП,при положение,че Пантев е казал,че ще ги върне на всички в четвъртък?

от Калев » Нед Фев 01, 2009 9:41 pm

И на мен ми се е случвало да отида на изпит без книжка, защото е била в друг преподавател. Ще му обясните каква е ситуацията и ще внимавате много да не забрави да нанесе оценката в протокола - в противен случай (ако нямаш оценка нито в книжката, нито в протокола) ти на практика не си бил изпитван - чувал съм за такива случаи. (smile) После го питайте кога е удобно да ви нанесе оценките. И да не ви ги нанесе, не е фатално. И аз имам ненанесени оценки, важното е да ги има в протоколите. Успех на изпита, колеги! (handshake)
Аватар
Модератор

от burnandbass » Нед Фев 01, 2009 11:35 pm

И моята е в Пантев. А кога трябва да отидем да си ги вземем и да си видим оценките по МО?

П.С. Може ли да се проверяват online оценки от изпити в СУ?
Аватар

от Калев » Пон Фев 02, 2009 12:04 am

По правило не. Няма го като практика. Единствените оценки, които съм виждал онлайн за петте семестъра, бяха на колоквиумите по ИБДП. Дистанционно можеш да ги научиш от отдел "Студенти", но аз не бих рискувал да си навлека гнева на някоя от лелките там. (giggle)
Аватар
Модератор

от casus_belli » Пон Фев 02, 2009 11:37 am

А в крайна сметка в четвъртък ли ще връщат книжките или и тази информация не е сигурна?

от Patricia » Сря Фев 04, 2009 12:59 am

burnandbass написа:(помагало на Матеев, страница 86, наследствено право) :

При несправедливо ощетяване на низходящ - следва наследството да се подели по равно (ЗСЛ)
....................................................................
Явно оттука съм го сбъркал...

Иначе фалкидиевата част е по Еклогата, не според Синтагмата.

Нищо не си объркал- законно запазена част за низходящите се предвижда както в Еклогота, така и в Синтагмата и то под една и съща форма (1-4 деца - 1/3 от имуществото; 5 и над 5 - 1/2)

Pls. някой да се смили над хорицата, които все още ги мъчи ИБДП-то, и да каже как точно протича изпитът- наистина ли трябва да се поберем в 10-ина мин., професор Токушев прекъсва ли ако ги прескочим ( (thinking) евентуално де), той ли задава въпроси, или каквото си каже човек-това и т.н.

Много ще съм признателна ако някой ми отговори и УСПЕХ на всички!!!

от aum » Сря Фев 04, 2009 2:10 am

По-добре късно,отколкото никога:

23. Османската съдебна система след Танзимата

@Patricia,цитирам директно от форума на университета:

"Spoko ,deca! Mina.Da spodelqL nqma skysani pone do tozi moment.Vryzvate 2 izre4eniq imate 3.Malko 6te vi bu4i ama 6te pi6e 3. Ako kajete vs po 1 viq vypros i malko 2 riq imate 4.Masovata ocenta be6e 4 dori pisa na nqkoi, koito ni6to ne znaeha pak 4.Abe na nastroeniq e.Tova ,koeto me podrazni e ,4e ne gleda 4oveka dokat govori, a si 4opli ne6to tam ,nqkakvi listi razgry6ta.Ako ne popadne6 na nqkoi nego izblik na qrost e dori 4esten v ocenqvaneto.Imahme i 6 ot grupata -znaeha si horata pisa im gi s kef.Imame i 5 (bravo na rkk).Emi tva e .Hi4 ne estra6en Toku6ev ako vi kaje ne6to ne mu se vryzvaite i tva e .Toi 4ovekyt ne iska da kysa i izbqgva.Uspeh na vsi4ki vi."

Ами днес(03.02.09) не беше сякаш в същото настроение от вчера. Имаше 3-ма скъсани, няколко тройки, 4-5 шестици и другото е ясно. НО забиваше с въпроси, което изисква по-твърда психика от изпитвания. Абе въобще днес беше сложна работа.
Аватар

от Patricia » Чет Фев 05, 2009 2:02 am

Строг, но справедлив (happy) ... така ли да го разбирам? Не звучи токова зле. Мерси много за info-то! И пак успех на тези, които не са минали все още, а за след това приятно (party) !!!

от aum » Чет Фев 05, 2009 4:05 pm

аз съм утре,имам едни дестина въпроса,които не съм ги прочел и с основание съм калбо от нерви :) Но да се надяваме на късмет!
Аватар

от Сенки и прах » Чет Фев 05, 2009 4:45 pm

aum написа:аз съм утре,имам едни дестина въпроса,които не съм ги прочел и с основание съм калбо от нерви :) Но да се надяваме на късмет!

И аз съм така.Но какъв е шансът да ти се падне нещо което не знаеш?Темите са разделени от 1-33 и от 34-68.
От първата група ги знам всички.От втората не знам 10-тина(последните).Шансът за мен е 1:3 горе-долу(за въпросите от гр2).
Ако и ти си така - ще го вземеш със сигурност.Въпросът е с колко над 3.Иначе....рискуваш (smile) .
Успех и късмет!

ПредишнаСледваща