Конспект по търговско право - ПЪРВА ЧАСТ (СУ)

Понятие за Търговско право, Видове търговци, Търговски сделки, Договори, Несъстоятелност. Нормативна уредба.

Разработки по ТП: Първа част

Разработки по ТП: Втора част

Re: Конспект по търговско право - ПЪРВА ЧАСТ (СУ)

от toni1985 » Сря Юли 15, 2009 2:06 pm

Съжалявам, че не се доуточних - задочно съм и при нас е в пети курс.

от toni1985 » Пет Юли 17, 2009 7:49 am

Та в тази връзка ако някой има конспекта по търговско право за задочници, което при нас е в пети курс, моля да ми го изпрати. Thanks

от atanassoff » Чет Дек 03, 2009 12:15 pm

Защо? Просто никой няма конспекта за задочно обучение.
За съжаление по много предмети няма разработки, което се дължи на обективни причини - гръмна ми хардиска с лекциите по трудово и разработки на половината конспект по ПИС. По семейно има много добро помагало на М. Марков. По търговско материалите ще бъдат качени навреме за сесията, т.к. изискват актуализация и редакция. Ще има материали и по застрахователно. По криминалистика вече качих всички налични. По особена част на НП предстои качване. По обща част на НП ще бъдат основно преработени разработките благодарение на Milena от форума.

Просто се насмогва доста трудно в 4 и 5 курс с лекции и упражнения, с четенето и т.н. Отделно от това се стремим да качваме записки и разработки, които са най-малкото прегледани от нас, а в масовия случай писани от някой от екипа или потребителите на форума.

Освен това паралелно с форума се работи и по новия legaltheory.org сайт, което отнема време. За съжаление никой не помага, а чака наготово разработки, записки, лекции и т.н.
Аватар
Администратор

от emily » Сря Фев 24, 2010 10:19 am

Колеги задочно, какви учебници да си купя по Търговско право?

от atanassoff » Сря Фев 24, 2010 10:53 am

Учебниците на Георги Стефанов са много добри - тази година излезнаха и нови актуализирани издания. За самия изпит записките от форума са достатъчни (предстои да бъдат качени до край идния месец).
Аватар
Администратор

от Josefinne » Сря Апр 13, 2011 8:47 am

Някой беше ли по ТП на 06.04, как мина?
Аватар
Администратор

от IzoBeL » Сря Апр 13, 2011 12:54 pm

Здравейте, колеги !

Интересува ме, могат ли тези лекции да ми бъдат достатъчно полезни за изпит при проф. Герджиков, и по-специално последните 20 въпроса? :)

от atanassoff » Пет Апр 15, 2011 11:58 pm

До колкото знам - да. Освен това дори и да има разминаване между мненията на двамата преподаватели (проф. Герджиков и проф. Калайджиев) те са толерантни към становищата на колегата си.
Аватар
Администратор

Предишна